FAD1-09225CBMW12
Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
DataSheet
FAD1-09225CBMW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-09225
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Width:25.00mm
Air Flow:49.4 CFM (1.38m³/min)
Static Pressure:0.124 in H2O (30.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:34.5dB(A)
Power (Watts):1.68 W
RPM:2600 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)