FAD1-12025EBJW12
Description
FAN AXIAL 120X25.5MM 48VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12025EBJW12 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.50mm
Air Flow:99.0 CFM (2.77m³/min)
Static Pressure:0.174 in H2O (43.3 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:43.3dB(A)
Power (Watts):5.76 W
RPM:2500 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)