EYW08038012BU-12
Description
E-SERIES FAN ULTRA SPEED W/PWM
DataSheet
EYW08038012BU-12 PDF
Type Description
Series:EYW08038
Package:Box
Part Status:Obsolete
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:135.0 CFM (3.78m³/min)
Static Pressure:5.709 in H2O (1421.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:69.5dB(A)
Power (Watts):57.6 W