F1238E48B-FHR
Description
FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE
DataSheet
F1238E48B-FHR PDF
Type Description
Series:F1238-H
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:121.0 CFM (3.39m³/min)
Static Pressure:0.330 in H2O (82.2 Pa)