MS8038H12B1+6-FHR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X80X38MM 12VDC W/TAC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MS8038H12B1+6-FHR PDF
Type Description
Series:MS8038-H
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:120.5 CFM (3.37m³/min)
Static Pressure:1.550 in H2O (385.0 Pa)