G1225E24B1-FSR-WS
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X25MM TACH 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G1225E24B1-FSR-WS PDF
Type Description
Series:G1225
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.00mm
Air Flow:99.0 CFM (2.77m³/min)
Static Pressure:0.220 in H2O (54.8 Pa)