MB8020M12B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MB8020M12B-FSR PDF
Type Description
Series:MB8020
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:20.00mm
Air Flow:26.9 CFM (0.753m³/min)
Static Pressure:0.080 in H2O (19.9 Pa)