G1238E24B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G1238E24B-FSR PDF
Type Description
Series:G1238
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:158.0 CFM (4.42m³/min)
Static Pressure:0.490 in H2O (122.1 Pa)