FAD1-12038DBJW32
Description
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12038DBJW32 PDF
Type Description
Series:FAD1-12038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.50mm
Air Flow:120.1 CFM (3.36m³/min)
Static Pressure:0.335 in H2O (83.4 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:48.0dB(A)
Power (Watts):9.12 W
RPM:3200 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)