FAD1-12025DBLW12
Description
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12025DBLW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-12025
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.50mm
Air Flow:71.8 CFM (2.01m³/min)
Static Pressure:0.093 in H2O (23.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:34.4dB(A)
Power (Watts):2.4 W
RPM:1800 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)