FAD1-09225CHLW12
Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
DataSheet
FAD1-09225CHLW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-09225
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Width:25.00mm
Air Flow:44.0 CFM (1.23m³/min)
Static Pressure:0.093 in H2O (23.2 Pa)
Bearing Type:Hydrodynamic
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:30.0dB(A)
Power (Watts):1.08 W
RPM:2300 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)