MSI1769H48B2-BBR
Description
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
DataSheet
MSI1769H48B2-BBR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Round - 175mm Dia
Width:69.00mm
Air Flow:345.0 CFM (9.66m³/min)
Static Pressure:1.800 in H2O (448.4 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Noise:72.0dB(A)
Power (Watts):-
RPM:4000 RPM
Termination:3 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-
Approval Agency:CE, cUL, TUV, UL
Weight:2.9 lbs (1.3 kg)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5218NM
5218NM
FAN AXIAL 127X38MM 48VDC WIRE