F1238E12B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
F1238E12B-FSR PDF
Type Description
Series:F1238-S
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:126.0 CFM (3.53m³/min)
Static Pressure:0.280 in H2O (69.7 Pa)