E1225E48B1-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X25MM TACH 48VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
E1225E48B1-FSR PDF
Type Description
Series:E1225
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.00mm
Air Flow:93.0 CFM (2.60m³/min)
Static Pressure:0.280 in H2O (69.7 Pa)