MQ6038E24B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MQ6038E24B-FSR PDF
Type Description
Series:MQ6038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:38.00mm
Air Flow:69.2 CFM (1.94m³/min)
Static Pressure:2.111 in H2O (525.8 Pa)