G4020E12B-RSR-EM
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X20MM IP57 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G4020E12B-RSR-EM PDF
Type Description
Series:G4020
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:20.00mm
Air Flow:11.7 CFM (0.328m³/min)
Static Pressure:0.230 in H2O (57.3 Pa)