MR8025M12B2-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR8025M12B2-FSR PDF
Type Description
Series:MR8025
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.00mm
Air Flow:52.0 CFM (1.46m³/min)
Static Pressure:0.210 in H2O (52.3 Pa)