MR8038E12B-RSR
Description
DC FAN AXIAL 80X80X38MM 12V
DataSheet
MR8038E12B-RSR PDF
Type Description
Series:MR8038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:101.2 CFM (2.83m³/min)
Static Pressure:1.311 in H2O (326.6 Pa)