MR3010H12B1+6-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
DC FAN AXIAL 30X30X10MM 12V W/TA
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR3010H12B1+6-RSR PDF
Type Description
Series:MA3010
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 30mm L x 30mm H
Width:10.00mm
Air Flow:6.4 CFM (0.179m³/min)
Static Pressure:0.260 in H2O (64.8 Pa)