G1238L12B1-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G1238L12B1-FSR PDF
Type Description
Series:G1238
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:107.0 CFM (3.00m³/min)
Static Pressure:0.240 in H2O (59.8 Pa)