QYW09225012BH-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
Q-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
QYW09225012BH-12 PDF
Type Description
Series:QYW9225
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:25.00mm
Air Flow:50.3 CFM (1.41m³/min)
Static Pressure:0.272 in H2O (67.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:35.0dB(A)
Power (Watts):1.74 W