G4010H12B-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G4010H12B-RSR PDF
Type Description
Series:G4010
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:10.30mm
Air Flow:9.0 CFM (0.252m³/min)
Static Pressure:0.250 in H2O (62.3 Pa)