MH4028H24B1+6-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
DC FAN AXIAL 40X40X28MM 24VDC W/
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MH4028H24B1+6-RSR PDF
Type Description
Series:MH4028
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:28.00mm
Air Flow:21.1 CFM (0.591m³/min)
Static Pressure:0.880 in H2O (219.2 Pa)