MR1238E48B1-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR1238E48B1-FSR PDF
Type Description
Series:MR1238
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:261.0 CFM (7.31m³/min)
Static Pressure:1.325 in H2O (330.0 Pa)