MD6020E12B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X20.2MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MD6020E12B-FSR PDF
Type Description
Series:MD6020
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:20.20mm
Air Flow:23.0 CFM (0.644m³/min)
Static Pressure:0.180 in H2O (44.8 Pa)