HYW08025012BM-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
H-SERIES FAN MEDIUM SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
HYW08025012BM-12 PDF
Type Description
Series:HYW08025
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.40mm
Air Flow:55.6 CFM (1.56m³/min)
Static Pressure:0.354 in H2O (88.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:43.5dB(A)
Power (Watts):3.12 W