MD4028E12B2-FSR-V10
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MD4028E12B2-FSR-V10 PDF
Type Description
Series:MD4028
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:28.00mm
Air Flow:15.2 CFM (0.426m³/min)
Static Pressure:0.670 in H2O (166.9 Pa)