MD4028V12B1+6-RSR-CC-L4
Description
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
DataSheet
MD4028V12B1+6-RSR-CC-L4 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:28.00mm
Air Flow:24.3 CFM (0.680m³/min)
Static Pressure:1.206 in H2O (300.4 Pa)