MA2506L12C1-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 25X6.1MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MA2506L12C1-RSR PDF
Type Description
Series:MA2506
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 25mm L x 25mm H
Width:6.10mm
Air Flow:1.2 CFM (0.034m³/min)
Static Pressure:0.050 in H2O (12.4 Pa)