G5015E12B-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G5015E12B-RSR PDF
Type Description
Series:G5015
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 50mm L x 50mm H
Width:15.00mm
Air Flow:16.0 CFM (0.448m³/min)
Static Pressure:0.220 in H2O (54.8 Pa)