MH4028X12B1+6-RSR-PC
Description
DC FAN AXIAL 40X40X28MM 12VDC W/
DataSheet
MH4028X12B1+6-RSR-PC PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:28.00mm
Air Flow:25.2 CFM (0.706m³/min)
Static Pressure:1.325 in H2O (330.0 Pa)