F1238E48B1-FSR
Description
FAN AXIAL 120X38MM TACH 48VDC
DataSheet
F1238E48B1-FSR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:126.0 CFM (3.53m³/min)
Static Pressure:0.280 in H2O (69.7 Pa)