F8025E12B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
F8025E12B-FSR PDF
Type Description
Series:F8025
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.00mm
Air Flow:46.0 CFM (1.29m³/min)
Static Pressure:0.160 in H2O (39.8 Pa)