MR4020E24B2-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR4020E24B2-RSR PDF
Type Description
Series:MR4020
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:20.00mm
Air Flow:15.8 CFM (0.442m³/min)
Static Pressure:0.450 in H2O (112.1 Pa)