G4028M24B1-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G4028M24B1-RSR PDF
Type Description
Series:G4028
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:28.00mm
Air Flow:13.0 CFM (0.364m³/min)
Static Pressure:0.370 in H2O (92.2 Pa)