B1232L24B-BSR-I832
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
BLOWER 120X32MM 8-32 INSRT 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
B1232L24B-BSR-I832 PDF
Type Description
Series:B1232
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
Width:32.00mm
Air Flow:21.0 CFM (0.588m³/min)
Static Pressure:0.330 in H2O (82.2 Pa)