MB6010X12B1-RSR-NS-L18
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X10.2MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MB6010X12B1-RSR-NS-L18 PDF
Type Description
Series:MB6010
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:10.20mm
Air Flow:18.7 CFM (0.524m³/min)
Static Pressure:0.130 in H2O (32.4 Pa)