MSI1967H48B1+6-BBR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN IMP MTRZD 190X67MM 48VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MSI1967H48B1+6-BBR PDF
Type Description
Series:MSI1967
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Round - 190mm Dia
Width:67.00mm
Air Flow:358.0 CFM (10.02m³/min)
Static Pressure:1.830 in H2O (455.8 Pa)