MD4028M12B-RSR
Description
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC
DataSheet
MD4028M12B-RSR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:28.00mm
Air Flow:11.8 CFM (0.330m³/min)
Static Pressure:0.403 in H2O (100.4 Pa)