MR9232L12B2-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR9232L12B2-FSR PDF
Type Description
Series:MR9232
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:32.00mm
Air Flow:62.0 CFM (1.74m³/min)
Static Pressure:0.240 in H2O (59.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Noise:43.0dB(A)
Power (Watts):-
RPM:3200 RPM
Termination:3 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-
Approval Agency:CE, cUL, TUV, UL
Weight:0.331 lb (150.14 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
4418M
4418M
FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE