RL65-21/12H
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
RL65-21/12H PDF
Type Description
Series:RL65
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Width:33.00mm
Air Flow:35.8 CFM (1.00m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Blower
Features:-
Noise:69.0dB(A)
Power (Watts):16 W