G8015H24B1-AGR-WS-EM
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN 80X15MM TACH IP57 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G8015H24B1-AGR-WS-EM PDF
Type Description
Series:G8015-G
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:15.30mm
Air Flow:37.0 CFM (1.04m³/min)
Static Pressure:0.170 in H2O (42.3 Pa)