G8032M24B1-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X32MM TACH 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G8032M24B1-RSR PDF
Type Description
Series:G8032
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:32.00mm
Air Flow:41.0 CFM (1.15m³/min)
Static Pressure:0.290 in H2O (72.2 Pa)