MA4010M12C-RSR-L11
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MA4010M12C-RSR-L11 PDF
Type Description
Series:MA4010
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:10.00mm
Air Flow:4.2 CFM (0.118m³/min)
Static Pressure:0.080 in H2O (19.9 Pa)