XYW04028012BSS-E-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
X E-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
XYW04028012BSS-E-12 PDF
Type Description
Series:XYW04028-E
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:28.00mm
Air Flow:33.7 CFM (0.943m³/min)
Static Pressure:2.500 in H2O (622.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:61.0dB(A)
Power (Watts):21.6 W