G4020H24B-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G4020H24B-RSR PDF
Type Description
Series:G4020
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:20.00mm
Air Flow:11.0 CFM (0.308m³/min)
Static Pressure:0.200 in H2O (49.8 Pa)