F6025H24B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
F6025H24B-FSR PDF
Type Description
Series:F6025
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.00mm
Air Flow:20.0 CFM (0.560m³/min)
Static Pressure:0.160 in H2O (39.8 Pa)