MR8032E12B6-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR8032E12B6-FSR PDF
Type Description
Series:MR8032
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:32.00mm
Air Flow:79.0 CFM (2.21m³/min)
Static Pressure:0.890 in H2O (221.7 Pa)