MA1751E12B1+6-FSR-EM
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MA1751E12B1+6-FSR-EM PDF
Type Description
Series:MA1751
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:50.80mm
Air Flow:269.2 CFM (7.54m³/min)
Static Pressure:0.670 in H2O (166.9 Pa)