MC8038H24B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MC8038H24B-FSR PDF
Type Description
Series:MC8038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:69.9 CFM (1.96m³/min)
Static Pressure:0.610 in H2O (151.9 Pa)